Göktürk Üçlemesi, birinci film olan İlk Göktürk ile başlayacak bir uzun metraj film serisi. Bu üç filmde, karanlık çağların ortasında varolan Göktürk Kağanlığının destansı bunluk ve başarıları anlatılacak. O güne kadar yeryüzünde görülen en büyük imparatorluğu kuran Göktürkler, Türk halklarının tarih sahnesinde yükselişinin öncüsü; Selçuklu ve Osmanlı gibi dev imparatorlukların ataları oldular. Folklorik öğeler ve tavizsiz görsellere bezeli bu filmler, gözardı edilmiş muhteşem bir kültürel ve tarihsel dönemi dünyaya tanıtacak.

Yönetmen Alper Çağlar’ın 18 yaşından beri hayalini kurduğu bu projenin ilk filmi, Göktürk devletinin efsanevi kurucularının macerasını anlatacak. Azla çoğu başaran, imkansız gözüken bir bağımsızlık mücadelesinde pes etmeyen kutlu Aşina Boyu vârisi iki kardeş Bumin ve İstemi, dönemin kudretli ve acımasız hakimlerine karşı mücadele edecek.

Bu internet sitesi dünya çapında takipçilerimiz ve dostlarımızı birleştirmek, ve mücadelemize dahil etmek için kuruldu. ÇağlarArts şirketinin devrimsel yeni veritabanı motoru üzerine inşa edilmiş bu sistemde bize destek vermek isteyenlerin hevesini ve sadakatini ekibimizin azim ve alın teri ile buluşturacağız.

Ön yapım ve konsept tasarımı 19 Mayıs 2019’da başlayan film serisinin ana çekimleri Ağustos 2020’de Avrupa Birliği, ABD ve Türk bozkırında farklı yerlerinde olacak.

Göktürk Üçlemesi bünyesindeki karakterler, öykü içeriği ve görseller tamamen ÇağlarArts Ltd. Şirketine aittir.

Müzikleri dinlemek için tıklayın